Kredīti internetā – ko ņemt vērā pirms aizņemšanās?

Situācijās, kad radušies neplānoti izdevumi un steidzami nepieciešami papildu līdzekļi, par risinājumu var kļūt kredits. Mūsdienās tam pieteikties var salīdzinoši vienkārši – atliek tikai aizpildīt pieteikumu internetā. Pozitīva lēmuma gadījumā nauda  norādītajā bankas kontā tiek ieskaitīta dažu minūšu laikā. Turklāt interneta krediti tiek izsniegti bez ķīlas un galvojuma.

Ko ņemt vērā pirms aizdevuma noformēšanas?

Aizdevēju piedāvājums šobrīd ir ļoti plašs – pieejami visdažādākie krediti, lai katrā situācijā varētu rast piemērotāko risinājumu. Taču, pat, ja nauda vajadzīga steidzami, vērts veltīt laiku tam, lai salīdzinātu vairākas aizņemšanās iespējas – dažādi aizdevēji piedāvā atšķirīgas summas, procentu likmes, atmaksas termiņus un citus nosacījumus. Izvēlies piemērotāko risinājumu, ņemot vērā:

 • Nepieciešamo aizdevuma summu un atmaksas termiņu;
 • Procentu likmes, jo tas ir vistiešākais rādītājs, kas nosaka, kādas būs aizdevuma kopējās izmaksas;
 • Aizdevēja reputāciju – visdrošāk aizņemties pie uzticama un novērtēta kredītdevēja;
 • Papildu iespējas – pirms izdari izvēli un slēdz līgumu, noteikti iepazīsties ar visu saistošo informāciju par aizdevēju piedāvājumiem, lai būtu drošs, ka esi pieņēmis savai situācijai atbilstošāko lēmumu

Kredīti internetā visbiežāk tiek izmantoti kā īstermiņa risinājums, tādēļ arī pieejamās summas parasti nepārsniedz dažus simtus eiro. Taču, domājot par kredītņēmēju dažādajām vajadzībām, tiek piedāvāti arī lielāka apmēra aizdevumi, kas jāatmaksā garākā laika posmā. Neatkarīgi no tā, kāda apmēra aizdevums nepieciešams, pirms kredīta noformēšanas jāizvērtē sava maksātspēja. Tāpat arī jāiepazīstas ar visiem līguma noteikumiem un jāpārliecinās par savu atbilstību aizdevēja noteiktajām prasībām. Lai noformētu aizdevumu, svarīgs ir gan ienākumu līmenis, gan kredītvēsture – tai jābūt pozitīvai. Tāpat jāņem vērā, ka katrs aizdevējs noteicis vecuma ierobežojumu, kā ietvaros kredīti tiek izsniegti.

KreditsPlus – ja aktuāla kredītlīnija

KreditsPlus ir ātro kredītu sniedzējs, kā piedāvājumā kredītlīnija – viena no ērtākajām aizņemšanās iespējām. Elastīgie nosacījumi, teicamā apkalpošana un kompetento darbinieku konsultācijas padara šo uzņēmumu par vienu no labākajiem risinājumiem neplānotās situācijās. KreditsPlus nodrošina:

 • Vienkāršu un ātru reģistrēšanos;
 • Ātru pieteikuma izskatīšanu un naudas izmaksu;
 • Draudzīgas procentu likmes;
 • Profesionālu klientu apkalpošanu

Maksimālais pieejamais kredītlimits ir 2000 eiro un piešķirtā kredītlimita ietvaros naudu iespējams izņemt tik reižu, cik nepieciešams. Izmantoto kredīta summu iespējams atmaksāt uzreiz – vienā maksājumā vai arī pa daļām, veicot vismaz minimālos ikmēneša maksājumus.

Kredītlīnija var noderēt dažādās situācijās – gan tad, kad mazliet pietrūkst līdz algas dienai, gan tad, ja padomā kādu lielāku plānu īstenošana. Maksājumi jāveic tikai par to summu, kas izmantota, turklāt pieteikties papildu summai ir salīdzinoši vienkārši – jāapmeklē tikai savs reģistrācijas laikā izveidotais lietotāja profils un jānosūta pieprasījums.

Kā pieteikties aizdevumam?

Pretendēt uz KreditsPlus aizdevumu vari, ja :

 • Esi vecumā no 21 – 65 gadiem;
 • Esi pastāvīgais Latvijas iedzīvotājs;
 • Tev ir konts kādā no Latvijā strādājošām bankām un mobilā telefona pieslēgums;
 • Tev ir regulāri ienākumi

Ja atbilsti šiem nosacījumiem, vari pieteikties aizdevumam. Vispirms izvēlies kredītlimita summu un reģistrējies aizdevēja mājas lapā. Lai pabeigtu reģistrāciju, uz aizdevēja norādīto bankas kontu pārskaiti 0,01 eiro. Tas nepieciešams, lai kredītdevējs visdrošākajā veidā pārliecinātos par norādīto personas datu atbilstību un uzzinātu bankas kontu, uz kuru pārskaitīt piešķirto aizdevumu. Kad tas paveikts, gaidi atbildi. Pieteikumi, kas iesniegti KreditsPlus darba laikā, tiek izskatīti dažu minūšu laikā. Ja atbilde ir pozitīva un kredītlimits ir piešķirts, jāveic nepieciešamās kredīta summas pieprasījums – atceries, ka noteiktā kredītlimita ietvaros vari aizņemties tik reižu, cik nepieciešams.

Kā atmaksāt aizdevumu?

Aizdevumu var atmaksāt, veicot ikmēneša maksājumus vismaz minimālajā apmērā. Iespējams ik mēnesi atmaksāt arī lielāku summu vai veikt visu kredīta atmaksu uzreiz. Visu informāciju par aktuālajām kredītsaistībām atradīsi savā lietotāja profilā. Neskaidrību gadījumā sazinies ar KreditsPlus speciālistiem.

Atbildīgas aizņemšanās pamatprincipi

Lai arī kredīts internetā ir salīdzinoši vienkārši pieejams risinājums neplānotu tēriņu gadījumā, jāpatur prātā, ka tas tomēr ir atbildīgs lēmums. Neievērojot atbildīgas aizņemšanās principus, kredītņēmējs riskē iekļūt nopietnās parādsaistībās un sabojāt savu kredītvēsturi.

Jāņem vērā, ka nebankukredītdevēju izsniegtie aizdevumi paredzēti galvenokārt neplānotu  un steidzamu izdevumu segšanai, piemēram, automašīnas iegādei, jaunas sadzīves tehnikas iegādei, zobārsta apmeklējumam u.c.  Aizdevumus nevajadzētu noformēt ar mērķi nokārtot citas kredītsaistības, risināt nopietnas finansiālas problēmas vai veikt nepārdomātus, spontānus pirkumus.

Noformējot jebkuru kredītu, jāpārliecinās, ka to spēsi atmaksāt noteiktajā apmērā un termiņā. Turklāt, vērtējot savu maksātspēju, jāņem vērā ne tikai ienākumi, bet arī izdevumi – svarīgi, lai kopējais kredītsaistību apmērs nepārsniedz 25 -30% no ikmēneša ienākumiem, pretējā gadījumā var rasties problēmas ar kredītu atmaksu.

Ja kāda iemesla dēļ rodas grūtības ar aizdevuma atmaksu, nekavējoties sazinies ar aizdevēju, lai vienotos par abām pusēm pieņemamu risinājumu. Problēmas ignorēšana situāciju padarīs vēl sarežģītāku.