Kredītlīnija – saņem aizdevumu, kad tas nepieciešams

Dažkārt nonākam situācijās, kas rada papildu izdevumus – saplīst datortehnika, steidzami jāapmaksā kāds rēķins vai jādodas pie ārsta. Ideālā gadījumā personīgajā budžetā vajadzētu iekļaut arī sadaļu ‘’neparedzētiem gadījumiem’’ vai veidot uzkrājumu, no kā, vajadzības gadījumā, paņemt nepieciešamo naudas summu. Taču ne viss dzīvē rit pēc ideālā scenārija, tādēļ, ja brīvu līdzekļu neplānotiem tēriņiem nav, noderīga var būt kredītlīnija. Tā ir kā virtuāla kredītkarte, kas iepriekšnoteikta kredītlimita ietvaros ļauj aizņemties vienu vai vairākas reizes. Šāda aizdevuma atmaksa jāveic saskaņā ar maksājumu grafiku – ik mēnesi sedzot vismaz minimālo maksājumu. Ir iespēja arī visu izmantoto summu atmaksāt uzreiz.Kredītlīnija internetā šobrīd pieejama visai daudzveidīgā izvēlē, tādēļ pirms tam vajadzētu izvērtēt vairākas iespējas. Svarīgākie aspekti, ko ņemt vērā, ir pieejamais kredītlimits, minimālais ikmēneša maksājums, procentu likmes, atmaksas termiņš un citi aizņemšanās nosacījumi.

Kādos gadījumos izmantot kredītlīniju?

Kredītlīnija var kalpot kā alternatīva jau zināmajiem īstermiņa aizdevumiem, taču visbiežāk tā tiek izmantota tad, ja kredīts vajadzīgs uz ilgāku laika posmu. Mērķi, kādiem kredītlīnija tiek izmantota, mēdz būt dažādi – katrs to var tērēt pēc saviem ieskatiem. Daudziem kredītlīnija kalpo kā drošības spilvens  neparedzētās situācijās, jo kredītlimita ietvaros iespējams aizņemties tik reižu, cik nepieciešams. Protams, vienmēr jāatceras, ka jebkurš kredīts ir atbildība, kas būtu jāizmanto tikai tad, ja tas patiešām vajadzīgs.

Maksājumi jāveic tikai par summu, kas izmantota – tātad, ja esi pieteicies kredītlīnijai, bet to neesi izmantojis, nekādi maksājumi jāveic nav.  Vēl kāda kredītlīnijas priekšrocība – papildu naudas summu iespējams saņemt pat tad, ja iepriekšējā vēl pilnā apmērā nav atmaksāta. Turklāt aizdevumam var pieteikties arī nedēļas nogalēs un svētku dienās. Papildu informāciju par aizņemšanās nosacījumiem un kredītdevēju darba laikiem var uzzināt to interneta vietnēs.

Kam pieejama kredītlīnija?

Lai arī kredītlīnija sniedz daudz priekšrocību un ir salīdzinoši vienkārši noformējama, tomēr tā nav piemērot visiem. Izskatot aizdevuma pieteikumu, kredītdevējs pievērš uzmanību tādiem faktoriem kā kredītņēmēja:

  • Vecums – aizdevēji nosaka vecuma ierobežojumu, kā ietvaros kredīti tiek izsniegti;
  • Ienākumu līmenis – ienākumiem jābūt pietiekamiem, lai spētu atmaksāt noformēto aizdevumu;
  • Kredītvēsture – tai jābūt pozitīvai, citādi aizdevums var netikt piešķirts

Tātad, pirms aizdevuma noformēšanas svarīgi izvērtēt savas iespējas un atbilstību.

Izvēlieties kredītlimitu
Kredītlimits
Ikmēneša minimālais maksājums
Aizņēmuma likme
40%

Kā tiek noteikts kredītlimits?

Atkarībā no katra kredītdevēja noteikumiem, vēlamo kredītlimitu visbiežāk klients var izvēlēties pats, taču jāņem vērā, ka, izskatot pieteikumu, aizdevējs var lemt par mazāku kredītlimita summu. Pieejamā kredītlimita apmērs lielā mērā atkarīgs no kredītņēmēja maksātspējas.

Piesakoties kredītlīnijai, nav obligāti jāizvēlas tikai tā summa, kas nepieciešama – noteiktais kredītlimits var būt lielāks, taču, kā pirmo summu varēsi izņemt tikai tik, cik nepieciešams konkrētajai vajadzībai.  Piemēram, ja nepieciešami 200 eiro, piesakoties kredītlīnijai, kā vēlamo kredītlimitu var norādīt lielāku summu, piemēram, 700 eiro. Pēc kredītlimita piešķiršanas var izņemt nepieciešamos 200 eiro un maksājumus veikt tikai par šo izmantoto summu. Savukārt, ja, piemēram, pēc  diviem mēnešiem vajadzīga papildus summa, tai var ērti pieteikties savā lietotāja profilā vai sazinoties ar aizdevēju.

Ko izvēlēties – kredītlīniju vai patēriņa kredītu?

Internetā pieejama ne tikai kredītlīnija, bet arī patēriņa kredīts. Lai arī pieejamās summas, procentu likmes un atmaksas termiņi šiem abiem aizdevumu veidiem ir līdzīgi, tiem tomēr ir daudz atšķirīgā. Tā piemēram, noformējot patēriņa kredītu, visa summa tiek izmaksāta uzreiz un tā jāatmaksā noteiktajā laika posmā, maksājot procentus par visu šo summu. Kredītlīnija ļauj izņemt visu piešķirto summu pa daļām, procentu maksājumus veicot tikai par to summu, kas izmantota.

Tas, kuru no šiem aizdevumiem izvēlēties, protams, atkarīgs no mērķa un iespējām, taču jebkurā gadījumā svarīgi aizņemties atbildīgi, pirms tam rūpīgi izvērtējot savas iespējas.

Kredītlīnija vai īstermiņa aizdevums?

Dažkārt nepieciešamā summa ir salīdzinoši maza un tādā gadījumā var noderēt īstermiņa aizdevums, kas visbiežāk jāatmaksā 30 dienu laikā. Apsverot šo iespēju, uzmanība jāpievērš ne tikai pieejamai aizdevuma summai un atmaksas termiņam, bet arī procentu likmei, kas ir galvenais rādītājs, pēc kura izvērtēt, kādas būs kopējās aizdevuma izmaksas. Taču arī šajā gadījumā var izmantot kredītlīnijas sniegtās priekšrocības un saņemt vēlamo naudas summu vien dažu minūšu laikā.

Kredītlīnija pie KreditPlus

Kredītlīnija internetā pieejama daudzveidīgā izvēlē. Taču, ja meklē draudzīgu risinājumu ar saprotamiem aizņemšanās nosacījumiem, ieskaties KreditPlus piedāvājumā. Mēs piedāvājam:

  • Maksimālo kredītlimitu līdz 2000 eiro;
  • Draudzīgas procentu likmes;
  • Saprotamus aizņemšanās nosacījumus;
  • Profesionālu klientu apkalpošanu

Kredītlīnija pieejama Latvijas Republikas pastāvīgajiem iedzīvotājiem vecumā no 21 līdz 65 gadiem ar pozitīvu kredītvēsturi un oficiāliem ienākumiem. Izvēlies nepieciešamo kredītlimitu un īsteno savas ieceres jau pavisam drīz!

Kā jebkurš kredīts, arī kredītlīnija ir atbildīgs lēmums, kas prasa nopietnu attieksmi. Noformē to tikai tad, ja esi drošs par savu maksātspēju!