Kredīts bez ķīlas – mūsdienīga aizņemšanās iespēja

Mūsdienās pastāv dažādas aizņemšanās iespējas. Viena no tādām ir naudas aizdevums bez ķīlas, ko piedāvā gan bankas, gan citas kredītiestādes. Šāds aizdevums šķiet vilinoša iespēja daudziem kredītņēmējiem, jo paredz vienkāršāku un ātrāku tā noformēšanu. Taču vienlaikus kredīts bez ķīlas saistās ar lielāku risku gan kredītdevējam, gan kredītņēmējam pašam. Tieši tādēļ kredītiem bez ķīlas parasti ir augstākas procentu likmes.

Aizdevumi pret ķīlu paredz laikietilpīgākas formalitātes, turklāt tiem jānodrošina arī attiecīga ķīla – manta vai īpašums, kas kredītsaistību nepildīšanas gadījumā pāriet aizdevēja īpašumā.  Kredītiem bez ķīlas kā  galvenais nodrošinājums kalpo kredītņēmēja ienākumu līmenis. Izskatot  kredīta pieteikumu, aizdevējs ņem vērā arī  aizņēmēja kredītvēsturi – tai jābūt pozitīvai. Ja aizdevums bez ķīlas netiek savlaicīgi atmaksāts, parāda piedziņas process ir daudz sarežģītāks un kredītņēmējam var izmaksāt daudz dārgāk.  Šo iemeslu dēļ pirms aizņemšanās rūpīgi jāizvērtē  sava maksātspēja un jāaizņemas tikai tik, cik nepieciešams.

Kredīts bez ķīlas internetā

Viena no plašāk izmantotām iespējām ir ātrie kredīti bez ķīlas, ko salīdzinoši vienkārši var noformēt internetā.  Jāizvēlas tikai piemērotākais variants un jāaizpilda pieteikums izvēlētā aizdevēja mājas lapā.

Kredītņēmēju ērtībām nebanku aizdevēji piedāvā dažādus kredītu veidus.
Piemēram:

  • Īstermiņa  aizdevumu uz termiņu līdz 30 dienām. Tas paredzēts īslaicīgu situāciju risināšanai. Pieejamās kredīta summas ir līdz dažiem simtiem eiro;
  • Patēriņa kredītu uz garāku laika posmu. Ilgtermiņa kredīti bez ķīlas ļauj aizņemties lielākas naudas summas (līdz dažiem tūkstošiem eiro) un tie paredzēti vērienīgāku plānu īstenošanai;
  • Kredītlīniju ar elastīgiem atmaksas nosacījumiem. Trešais nebanku kredītdevēju piedāvātais aizdevuma veids ir kredītlīnija. Noformējot kredītlīniju, tiek noteikts individuāls kredītlimits, kā ietvaros var aizņemties vienu vai pat vairākas reizes. Šo aizdevumu var atmaksāt ilgākā laika posmā, veicot ikmēneša maksājumus vismaz minimālajā apmērā. Maksājumi jāveic tikai par to summu, kas kredītlimita ietvaros izmantota.

Ikviens no šiem risinājumiem pieejams kā kredīts bez ķīlas – atšķiras tikai pieejamās summas, termiņi un atmaksas nosacījumi.

Ko ņemt vērā pirms aizņemšanās?

Kredīti internetā bez ķīlas pieejami daudzveidīgā izvēlē – atšķirtas ne tikai kredītu veidi, bet arī pieejamās summas, atmaksas termiņi, procentu likmes un aizņemšanās noteikumi. Šo iemeslu dēļ nevajadzētu izvēlēties pirmo variantu, kas ieraudzīts, bet gan veikt izpēti un salīdzināt vairākas iespējas, ņemot vērā svarīgākos kritērijus.

Uzmanība jāpievērš ne tikai aizdevēju piedāvājumiem, bet arī noteiktajām prasībām. Aizdevumi tiek izsniegti personām, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas Latvijas teritorijā. Izskatot pieteikumu, vērā tiks ņemts arī ienākumu līmenis un kredītvēsture – jāņem vērā, ka tas arī ir vienīgais nodrošinājums šajā situācijā, tādēļ ātrais kredīts bez ķīlas tiek izsniegts personām ar stabiliem ienākumiem un pozitīvu kredītvēsturi. Izskatot aizņemšanās iespējas, uzmanība jāpievērš arī vecuma ierobežojumam, kā ietvaros var aizņemties. Lai arī kredītdevēju nosacījumi atšķiras, visbiežāk aizdevumi tiek piešķirti personām, kas sasniegušas vismaz 20 gadu vecumu.

Pirms aizņemšanās svarīgi iepazīties ar visiem līguma nosacījumiem un pārliecināties, ka tie ir saprotami. Jāņem vērā, ka reģistrējoties aizdevēja mājas lapā un pārskaitot reģistrācijas maksu (parasti 0,01 eiro) kredītņēmējs apliecina, ka ir iepazinies ar līguma nosacījumiem un tiem piekrīt. Ja rodas kādas neskaidrības, labāk sazināties ar kredītiestādes darbiniekiem, kas sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem.

Kā pieteikties kredītam internetā?

Kad izvērtēti aizdevumu veidi, kritēriji un aizņemšanās iespējas, vari pieteikties izvēlētajam aizdevumam, aizpildot pieteikumu kredītdevēja mājas lapā. To var izdarīt jebkurā sev ērtā laikā, taču pieteikums tiks izskatīts aizdevēja darba laika ietvaros. Pabeidzot reģistrāciju, uz aizdevēja norādīto bankas kontu jāpārskaita reģistrācijas maksa, kas aizdevējam ļauj uzzināt  bankas kontu, uz kuru jāpārskaita aizdevums. Šī iemesla dēļ pārskaitījums jāveic no sava personīgā bankas konta.

Ja lēmums par aizdevuma piešķiršanu būs pozitīvs, nauda uz norādīto bankas kontu tiks pārskaitīta pavisam drīz. Jāņem vērā, ka visātrāk pārskaitījumi notiek vienas bankas ietvaros.

Kā atmaksāt aizdevumu?

Kredīta atmaksa jāveic saskaņā ar līgumā noteikto grafiku. Tas pieejams reģistrācijas laikā izveidotajā lietotāja profilā. Turpat pieejama arī cita svarīgā informācija par aktuālajiem aizdevumiem.

Maksājumi jāveic, ievērojot atmaksas termiņus – par kavētiem maksājumiem aizdevējiem ir tiesības aprēķināt soda procentus. Ja tomēr rodas grūtības segt kredītsaistības, savlaicīgi jāsazinās ar aizdevēju, lai vienotos par abām pusēm pieņemamu risinājumu. Daudzi aizdevēji piedāvā iespēju pagarināt atmaksas termiņu, taču tas ir maksas pakalpojums un jāpiesaka vēl pirms sākotnēji noteiktā termiņa beigām.

Lai arī naudas kredīts bez ķīlas daudziem šķiet vilinoša iespēja saņemt papildu naudas summu, jāpatur prātā, ka vienkāršotie aizņemšanās nosacījumi neatbrīvo no atbildības. Svarīgi atcerēties, ka jebkura kredīta noformēšana ir atbildīgs lēmums, kas pirms tam kārtīgi jāizvērtē. Ātrie kredīti paredzēti neplānotu un steidzamu situāciju risināšanai, turklāt – tikai tad, ja ir pārliecība par savām iespējām aizdevumu atmaksāt līgumā noteiktajā laikā.