Kur dabūt naudu? Būtiskākie faktori piemērotākā aizdevuma izvēlē!

Situācijas, kad pēkšņi vajadzīgi papildu naudas līdzekļi, mēdz būt dažādas – jāapmaksā kāds steidzams rēķins, saplīst sadzīves tehnika, nepieciešama vizīte pie ārsta, bet līdz algas dienai vēl nedēļa... Tādos brīžos var rasties jautājums – kur aizņemties naudu? Ja lūgt palīdzību draugiem un radiem nav vēlmes vai iespēju, par risinājumu var kļūt arī interneta kredīti. Tos var noformēt salīdzinoši ērti un ātri, turklāt, piesakoties aizdevumam, neviens nejautās, kādam mērķim nauda tiks tērēta. Pieejamas dažādas aizdevuma summas uz īsākiem un garākiem termiņiem, tāpēc šāda tipa kredīts var noderēt visdažādākajās situācijās.

Pirms aizņemies – salīdzini

Informācija par ātrajiem kredītiem pieejama internetā, turpat var arī pieteikties izvēlētajam risinājumam. Ņemot vērā, ka izvēle ir liela un katrs aizdevējs piedāvā savus aizņemšanās nosacījumus, kredītu veidus, summas un atmaksas termiņus, pirms lēmuma pieņemšanas svarīgi salīdzināt vairākas iespējas, lai izvērtētu, kurš ir izdevīgākais kredīts. Visi ātrie kredīti internetā aplūkojami vien dažu minūšu laikā – tas nenoliedzami ir daudz ērtāk un ātrāk, kā apmeklēt vairākas kredītiestādes un apskatīt piedāvājumu tur.

Būtiskākie kritēriji aizdevumu izvērtēšanā

Aizdevumu piedāvājums ir daudzveidīgs, tādēļ, lai saprastu, kur aizņemties naudu, svarīgi izvērtēt vairākus faktorus.

Aizdevuma veids

Internetā pieejami vairāku veidu kredīti – īstermiņa aizdevums, patēriņa kredīts un kredītlīnija.

Īstermiņa kredīti sniedz iespēju aizņemties līdz dažiem simtiem eiro, atmaksu veicot trīsdesmit dienu laikā. Tie paredzēti īslaicīgu situāciju risināšanai – piemēram, kad līdz algai vēl dažas dienas, bet steidzams rēķins jāapmaksā jau šodien;

Patēriņa kredīts paredzēts lielāku plānu īstenošanai, jo ļauj aizņemties ievērojamākas naudas summas – pat dažu tūkstošu apmērā. Kredīta apmaksa notiek, veicot ikmēneša maksājumus. Atmaksas termiņš var būt no vairākiem mēnešiem līdz dažiem gadiem.

Trešais nebanku kredītdevēju piedāvātais risinājums ir kredītlīnija. Piesakoties šim aizdevumam, tiek piešķirts kredītlimits, kā ietvaros iespējams aizņemties vairākas reizes. Maksimālais kredītlimita apmērs pie dažādiem aizdevējiem ir atšķirīgs, taču lielā mērā tas atkarīgs no kredīta ņēmēja maksātspējas. Elastīgo nosacījumu dēļ kredītlīniju var izmantot dažādu situāciju risināšanai.

Tas, kuru no aizdevuma veidiem izvēlēties, atkarīgs no nepieciešamās summas un vēlamā atmaksas termiņa.

Procentu likme

Domājot par to, kur dabūt naudu, jāņem vērā arī tas, kādas ir procentu likmes kredītiem -  salīdzinot procentu likmes, varēsi izsecināt, kuri ir izdevīgākie ātrie kredīti.

Piemēram, ja aktuāls īstermiņa aizdevums, vērts vispirms aplūkot tos piedāvājumus, kas pirmajā aizņemšanās reizē nodrošina 100% atlaidi komisijas maksai. Tā ir iespēja nepārmaksāt ne centa, taču šis būs izdevīgs kredīts tikai tad, ja tiks atmaksāts līgumā noteiktajā laikā.

Daži aizdevēji piedāvā izmantot arī kredītlīniju pirmās 30 dienas bez maksas. Tas nozīmē – ja pirmo izmantoto naudas summu atmaksāsi 30 dienu laikā, tai netiks aprēķināta procentu likme.  Aizņemoties turpmāk vai izvēloties kredītlīniju ar procentu likmi, procentu maksājumi tiek aprēķināti tikai par kredītlimita ietvaros izmantoto summu.

Patēriņa kredītam visbiežāk tiek aprēķināta procentu likme. Pie dažādiem aizdevējiem tā var ļoti būtiski atšķirties, tādēļ,  pirms lemt, kur aizņemties kredītu, noteikti jāizvērtē, kurš būs optimālais risinājums.

Jebkurā gadījumā - plānojot  aizņemties kredītu, noteikti vispirms jāiepazīstas ar visiem līguma nosacījumiem.

Aizņemšanās nosacījumi

Aizdevumi internetā pieejami Latvijas Republikas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuriem ir:

  • Pozitīva kredītvēsture;
  • Regulāri ienākumi

Vērtējot pieteikumus, kredītdevēji uzmanību pievērš arī kredītņēmēja vecumam – aizdevumi tiek izsniegti, ņemot vērā noteikto vecuma ierobežojumu. Tas pie dažādiem aizdevējiem ir atšķirīgs, taču lielākoties nebanku kredīti pieejami personām, kas sasnieguši 20 gadu vecumu.

Meklējot, kur var aizņemties naudu, izvērtē arī savas iespējas un atbilstību aizdevēju noteiktajām prasībām.

Papildu iespējas

Vērtējot aizdevumu veidus un priekšrocības, jāaplūko arī, kādas papildu iespējas konkrētais aizdevējs piedāvā. Tās var būt dažādas lojalitātes programmas, īpašie piedāvājumi, iespēja noformēt kredītbrīvdienas u.c. Labākie aizdevēji ir ieinteresēti ilgtermiņa sadarbībā, tādēļ dara visu, lai klienti būtu apmierināti un, nepieciešamības gadījumā, aizņemtos tieši pie viņiem.

Domājot par to, kur ņemt kredītu, visdrošāk izvēlēties labi zināmus un uzticamus aizdevējus, ko atzinīgi vērtē arī citi kredītņēmēji. Pieņemt pareizo lēmumu var internetā pieejamā informācija – īpaši citu kredītņēmēju atsauksmes.

Ko ņemt vērā pirms aizdevuma noformēšanas?

Kad piemērotākais risinājums atrasts, var pieteikties aizdevumam izvēlētā aizdevēja interneta vietnē. Tam nepieciešams dators ar interneta pieslēgumu, e-pasts, mobilais tālrunis, bankas konts kādā no Latvijā strādājošām bankām. Pirms aizpildi pieteikumu un saņem aizdevumu, pārliecinies, ka esi iepazinies ar visiem līguma nosacījumiem un tie ir skaidri saprotami.

Mūsdienās aizdevums fiziskai personai ir salīdzinoši vienkārši pieejams risinājums, taču pirms domāt par to, kur var aizņemties naudu, jāizvērtē gan kredīta nepieciešamība, gan sava maksātspēja.